ƐfelsĂ©ge II. ErzsĂ©bet, a tollas kirĂĄlynƑ

II. Elisabeth and the pens

NemrĂ©g megfigyelĂ©sem tĂĄrgya OrbĂĄn Viktor töltƑtolla volt, most egy hasonlĂł prominens szemĂ©ly, II. ErzsĂ©bet kirĂĄlynĂ© tollaival foglalkozom.  II. ErzsĂ©bet pedig köztudottan a legjobbak legjobbjait rĂ©szesĂ­ti elƑnyben, legyen szĂł akĂĄr a csillogĂł drĂĄgakövek hatalmas gyƱjtemĂ©nyĂ©rƑl, akĂĄr az egyszerƱ napszemĂŒvegrƑl, amelyet gyakran visel, vagy a több szĂĄz csodĂĄs kalapjĂĄrĂłl. TermĂ©szetesen az Ă­rĂłeszközei sem kivĂ©telek. LegalĂĄbb annyi tolla lehet, ahĂĄny a kalapjain, szebbnĂ©l szebb Ă­rĂłszerekkel lĂĄthatjuk a fotĂłkon. NemrĂ©g megjelent egy cikk a 24.hu-n a Yahoora hivatkozva, miszerint a kirĂĄlynƑ csak a Parker 51-es tollat hajlandĂł hasznĂĄlni, "A kirĂĄlynƑnek több Parker-modellje is van, amelyeket cserĂ©lget, de közel hatvan Ă©ve kitart a mĂĄrka mellett." Pegasus szĂĄrnyain suhanva összeszedtem mindazt, ami a valĂłsĂĄg, Ă©s feltettem a kĂ©rdĂ©st, valĂłban Ă­gy van? 

ƐfelsĂ©ge rengeteg idƑt tölt töltƑtollal a kezĂ©ben, kezdve a napi piros, ĂĄllami ĂŒgyekkel teli dobozok jegyzetelĂ©sĂ©tƑl a szemĂ©lyes levelezĂ©sĂ©ig. Ennek tĂŒkrĂ©ben valĂłszĂ­nƱ, hogy hatĂĄrozott vĂ©lemĂ©nye van a tĂ©mĂĄban. ÁllĂ­tĂłlag a Parker 51-es a kedvenc töltƑtolla, de sajnos ezzel a tollal nem sikerĂŒlt egyetlen kĂ©pet sem elƑkerĂ­tenem. Az alĂĄbbi kĂ©pen ott a piros mappa, a kezĂ©ben viszont egy Pelikan golyĂłstoll lĂĄthatĂł. A kĂ©p rĂĄadĂĄsul szemĂ©lyes környezetben kĂ©szĂŒlt, azaz egy sajĂĄt tollrĂłl van szĂł.

Majesty and Pelikan pen

A brit sajtĂł szerint 1962-ben a kirĂĄlynƑ kirĂĄlyi felhatalmazĂĄst adott a Parkernek, amelyben "a kirĂĄlyi hĂĄz hivatalos Ă­rĂłeszköz-szĂĄllĂ­tĂłjakĂ©nt" ĂŒdvözölte a cĂ©get. KĂĄroly herceg kĂ©sƑbb, 1990-ben sajĂĄt kirĂĄlyi felhatalmazĂĄst adott a Parkernek - jelentsen ez bĂĄrmit. Ennek viszont nem sok nyomĂĄt lĂĄtjuk. Íme egy korĂĄbbi kĂ©p egy Cartier Diaboloval.

Majesty and Cartier pen

Az biztos, hogy ha hasznĂĄl is Parker 51-es tollat ƑfelsĂ©ge, azt csak olyan helyen teszi, ahol nincsenek fĂ©nykĂ©pĂ©szek. A beĂĄllĂ­tott, otthoni környezetben inkĂĄbb a Pelikan dominĂĄl. Alkalmi helyeken (pl vendĂ©gkönyv) olyan tollat hasznĂĄl, amit Ă©pp elĂ© tesznek (Parkert soha nem tettek elĂ©). BĂĄrhogy is van, a Parker cĂ©g legalĂĄbb egyetlen egy kĂ©p erejĂ©ig felvĂĄghatott volna azzal, hogy a kirĂĄlynƑ kezĂ©be vesz egy Parker 51-es, vagy akĂĄrmilyen tollat, de ilyen fotĂłt nem talĂĄltam. Íme egy beĂĄllĂ­tott kĂ©p, a kirĂĄlynƑ elƑtt pedig egy nĂ©met "ĂŒnnepi" toll van, egy Pelikan M800-as. MifĂ©le Parker mĂĄrkahƱsĂ©g egy ĂŒnnepi kĂ©pen kitenni egy Pelikan tollat?

Majesty Elisabeth and Pelikan Souveran pen

Íme egy kĂ©p, amikor egy mĂĄsik klasszikus nĂ©met mĂĄrkĂĄt, egy Montblanc 146-os töltƑtollat hasznĂĄl, bĂĄr ezt akĂĄr a kezĂ©be is nyomhattĂĄk.

Egyetlen olyan tollat talĂĄltam a vilĂĄghĂĄlĂłn, ahol kĂ©t kĂŒlönbözƑ idƑben ugyanazt a tollat hasznĂĄlja a kirĂĄlynƑ. ValĂłszĂ­nƱleg a retikĂŒljĂ©ben ezt a töltƑtollat viszi magĂĄval rendszeresen. Ugyanakkor ennek a tollnak a mĂĄrkĂĄjĂĄt, tĂ­pusĂĄt nem sikerĂŒlt azonosĂ­tanom. Az biztos, hogy nem Parker 51. AmĂșgy egy tollat kb Ă­gy kell fogni, ezt annak idejĂ©n tanĂ­thattĂĄk. A toll fogĂĄsĂĄrĂłl majd legközelebb!



LehetƑseget adtam II. ErzsĂ©betnek, hogy tisztĂĄzza magĂĄt a felmerĂŒlt kĂ©rdĂ©sekben. A kirĂĄlynƑt valĂłszĂ­nƱleg zavarba hozhattam a levelemmel, ugyanis nem kaptam vĂĄlaszt (egyelƑre), Ă©s a telefonom se csörrent mĂ©g meg.

 

FRISSÍTÉS! VÁLASZLEVÉL ÉRKEZETT!

Sajnos a kirĂĄlynƑnek nem sikerĂŒlt tisztĂĄznia magĂĄt teljes mĂ©rtĂ©kben.

 

Hírlevél


A Firefox böngĂ©szƑben hiba lĂ©phet fel az email elkĂŒldĂ©sekor! HasznĂĄljon mĂĄs böngĂ©szƑt!

x