Vörös KAN csecsemĆknek

A magyar szemnek kissĂ© meglepĆ nevet adtak ennek a Sailor tollnak (KAN), de annyiban köze van a nemisĂ©ghez, hogy a KAN a kanreki japĂĄn szĂł rĂ©sze, ami a 60. Ă©letĂ©v, a nemi ciklus vĂ©gĂ©nek az ĂŒnnepe. Ismert a latin-amerikai orszĂĄgokban a quinceañera ĂŒnnepsĂ©gei (amikor a lĂĄnyok a 15. Ă©letĂ©vĂŒket töltik be), vagy a 21. szĂŒletĂ©snapok kiemelt jelentĆsĂ©ge a nyugati (fĆleg amerikai) kultĂșrĂĄban. JapĂĄnban kĂŒlönös hangsĂșlyt kap, amikor valaki a 60. szĂŒletĂ©snapjĂĄt ĂŒnnepli - kanreki nĂ©ven. A kanrekit ĂșjjĂĄszĂŒletĂ©snek tekintik. Ennek az az oka, hogy amikor egy szemĂ©ly 60 Ă©ves lesz, összesen ötször ment keresztĂŒl a kĂnai ĂĄllatöv-cikluson (jikkan junishi), Ă©s most visszatĂ©r eredeti szĂŒletĂ©si ĂĄllatövĂ©re. MĂĄsrĂ©szt a nemi ciklus 60 Ă©vesen telik el, Ă©s ismĂ©t visszatĂ©r a csecsemĆkorba. A vöröset babaruhĂĄkhoz hasznĂĄljĂĄk, a vörös pedig a gonosz elleni vĂ©dĆ szĂn is, ezĂ©rt az ĂŒnnepelt stilizĂĄlt csecsemĆruhĂĄba öltözik. Maga a âkanrekiâ szĂł jelentĂ©se a kan (visszatĂ©rĂ©s) Ă©s a reki (naptĂĄr) szavakbĂłl ĂĄll össze. EgyszerƱen fogalmazva, a 60 Ă©ves kor az ĂșjrakezdĂ©s esĂ©lyĂ©nek tekinthetĆ. Ha a 60 Ă©ves kort egy izgalmas mĂĄsodik gyermekkor kezdetekĂ©nt tekintĂŒnk, ĂŒdĂtĆ lĂĄzadĂĄsnak tƱnik a nyugati vilĂĄgban azzal szemben, hogy öregedĂ©s folyamatĂĄra, mint valami kĂnos vagy negatĂv felfogĂĄsra gondolunk.
A Sailor KAN egy exkluzĂv, limitĂĄlt kiadĂĄsĂș töltĆtoll modell, amely a Sailor tollhegy tervezĆje, Kagwaguchi Akihiro 60. szĂŒletĂ©snapjĂĄt ĂŒnnepli. Ć volt a nĂ©pszerƱ Professional Gear modell tervezĆje. A KAN-t hĂĄrom vörös szĂnnel terveztĂ©k, amely ĂĄrnyalatban a toll testben, a kupakban, a kupak elejĂ©n/vĂ©gĂ©n lĂ©vĆ gyƱrƱ szĂnĂ©ben kĂŒlönbözik. Kawaguchi Akihiro Ă©s Nagahara Nobuyoushi a Sailor kĂ©t legelismertebb nagy legendĂĄs tollmestere.
A kanreki mĂĄsrĂ©szrĆl hagyomĂĄnyosan egy olyan idĆszak is (volt), amikor az ĂŒnneplĆ ĂĄtadta a csalĂĄdi felelĆssĂ©get a következĆ generĂĄciĂłnak. Ebben az ĂșjjĂĄszĂŒletĂ©sben szabadon rangsorolhatnak mĂĄs cĂ©lokat Ă©s irĂĄnyokat abban a biztos tudatban, hogy utĂłdaik irĂĄnyĂtjĂĄk ezutĂĄn a csalĂĄdi feladatokat. Ennek szimbĂłlumakĂ©nt a kanreki csalĂĄdban Ă©lĆ anya egy rizslapĂĄtot adott ĂĄt idĆsebb fiĂș felesĂ©gĂ©nek, ezzel a pĂĄr a csalĂĄd hivatalos Ășj vezetĆjĂ©vĂ© vĂĄlt.
A 60. Ă©letĂ©vet a japĂĄn kultĂșrĂĄban a reflexiĂł Ă©vĂ©nek is tekintik. A kanreki-ĂŒnnepeit követĆ Ă©vben szokĂĄs reflektĂĄlni mindarra, amit az ember eddigi Ă©letĂ©ben elĂ©rt, Ă©s azokrĂłl a cĂ©lokrĂłl, amelyeket ennek az ĂșjjĂĄszĂŒletett Ă©letnek szentelne.
A hagyomĂĄnyos japĂĄn tĂĄrsadalomban egy kanreki utĂĄn az ĂŒnnepelt nyugdĂjba vonult. Ily mĂłdon valĂłban egy nagyon mĂĄs fejezet kezdetĂ©t jelentenĂ© az ember Ă©letĂ©ben, viszont manapsĂĄg a japĂĄn tĂĄrsadalomban az emberek hatvanĂ©ves korukon tĂșl is dolgoznak. EbbĆl a szempontbĂłl a kanreki-ĂŒnnep ma mĂĄr nem feltĂ©tlenĂŒl bĂr jelentĆsĂ©ggel, mint egykor sok japĂĄn szĂĄmĂĄra. MĂg a hetvenedik szĂŒletĂ©snapi ĂŒnnepsĂ©get koki nĂ©ven emlegetik, ami magyarul âritkĂĄtâ jelent, mĂĄra vĂĄrhatĂłan jĂł esĂ©llyel Ă©rik el a japĂĄnok a hetvenedik Ă©letĂ©vĂŒket. MĂĄsrĂ©szt a fiatalabb generĂĄciĂłk tovĂĄbb vĂĄrnak a hĂĄzassĂĄgra Ă©s a sajĂĄt csalĂĄdalapĂtĂĄsra. Emiatt sok hatvanĂ©ves japĂĄn nem Ă©rezheti Ășgy a kanrekijĂ©t, hogy szimbolikusan ĂĄtadnĂĄ a csalĂĄdi felelĆssĂ©get utĂłdjainak, mivel nincs kinek. ManapsĂĄg kanreki ĂŒnnepelthez sok japĂĄn csalĂĄd Ășgy viszonyul, hogy inkĂĄbb hĂĄlĂĄt ad azĂ©rt, amit az ĂŒnnepelt eddig hozzĂĄjĂĄrult az Ă©letĂŒkhöz, nem pedig a stafĂ©tabot ĂĄtadĂĄsĂĄhoz.
A toll itt megvĂĄsĂĄrolhatĂł.